Glasgow - Praca i życie Polonii w Szkocji

 

 


 

   Warsaw Uprising premierowo na Glasgow Film Festival

 

Film „Warsaw Uprising”, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego będzie miał europejską premierę na Glasgow Film Festival. Pierwszy pokaz w Glasgow Film Theatre zaplanowany jest na 26 lutego o godz. 18.00, po którym najprawdopodobniej odbędzie się Q&A.

W spotkaniu udział weźmie Piotr C. Śliwowski, producent filmu, który może odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące produkcji. Drugi pokaz odbędzie się 27 lutego o godz. 11.00.

„Warsaw Uprising” to międzynarodowa wersja filmu „Powstanie Warszawskie”, który w Polsce obejrzało blisko 650 000 widzów. Z myślą o zagranicznym widzu i amerykańskich festiwalach filmowych powstała specjalna wersja filmu pod tytułem „Warsaw Uprising”. Do współpracy przy jej przygotowaniu zaproszony został reżyser Władysław Pasikowski. Do oryginalnego scenariusza dołączono postać amerykańskiego dziennikarza, któremu dwójka głównych bohaterów tłumaczy to, co dzieje się w Warszawie. To dokument w całości zmontowany z archiwalnych, pokolorowanych i udźwiękowionych materiałów. Opowiada o tytułowym wydarzeniu ustami amerykańskiego lotnika, który poznaje dwóch młodych reporterów, w czasie Powstania Warszawskiego. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, „Warsaw Uprising” nie ma odpowiednika w skali światowej.

W 2014 roku Muzeum Powstania Warszawskiego zadebiutowało na srebrnym ekranie, produkując film „Powstanie Warszawskie” – pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction. Powstańcza historia w reżyserii Jana Komasy, w całości zmontowana z oryginalnych kronik z 1944 roku, pieczołowicie zrestoryzowana i pokolorowana, okazała się jednym z najbardziej popularnych filmów w polskim Box Office 2014 roku.

...
 
 

 

Reklama:

 

Najbliższe koncerty:

 

Najbliższe wydarzenia:

 

Partnerzy:

Newsletter:

E-mail:
Miasto:
Nr tel.:
Kategorie:
Nowości
Oferty pracy
Smsy o wydarzeniachReklama | Współpraca | O nas | SOK | Regulamin | Admin | Information in English

© 2006-2010 GoodPoint Studio,
All Rights Reserved.