Glasgow - Praca i życie Polonii w Szkocji

 

 


 

   15-lecie Kabaretu Neo-Nówka –wystepy w Szkocji

 

Zapraszamy na wyjątkowy jubileuszowy koncert Kabaretu Neo-Nówka, podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji.

W programie zobaczycie największe hity kabaretu. Nie zabraknie kultowego już skeczu "Niebo", który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia, czy bezkompromisowej Pani Wandzi Nierusz z domu Zostaw, która potrafi wyjść obronną rękaz każdej niewygodnej sytuacji. Neo-Nówka szykuje także kilka niespodzianek, które mają być dopełnieniem całości. To po prostu trzeba zobaczyć!

Kabaret Neo-Nówka – polski kabaret założony w roku 2000 we Wrocławiu przez grupę studentów, którzy zamiast pilnie się uczyć postanowili zająć się czymś pożytecznym. W pradawnych wiekach liczba jego członków wahał ...


 

   KAPITAN KACEZET, TALLIB i SZTOSS + JUNIOR STRESS W SZKOCJI

 

Już na wiosnę, a dokładniej w drugi weekend kwietnia odwiedzi nas aż czterech artystów z Polski.

Po raz pierwszy w Szkocji wystąpią KAPITAN KACEZET oraz bracia TALLIB i SZTOSS, a gościem specjalnym będzie zawodnik zaprawiony w bojach po Szkocji JUNIOR STRESS!


Ekipa tych czterech artystów stworzy na scenie prawdziwą mieszankę wybuchową łączącą wiele gatunków muzycznych, począwszy od reggae, poprzez dancehall i R’n’B, aż po odrobinę hip hopu.

Kapitan KaCeZet, warszawski wokalista reggae w ciągu swojej przeszło 10-letniej kariery muzycznej zagrał już setki koncertów, odwiedzając kluby i festiwale w każdym zakątku Polski. Wielokrotnie kocertował solo lub jako członek zespołu Tabula Rasa oraz Dreadsquad.

Od nie ...


 

   Grubson, Jarecki i DJ BRK w Szkocji – Halloween Tour

 

Jeszcze nie ustało echo po zeszłorocznym koncercie Grubsona w Glasgow, a już niebawem ta nietuzinkowa postać pojawi się w Szkocji po raz kolejny.

Tym razem będzie to Halloween Tour, promujący nowy album „Holizm”, podczas którego artysta odwiedzi trzy największe miasta w Szkocji: Glasgow, Aberdeen i Edynburg.

Grubson to postać, która od kilku lat trzęsie polską sceną muzyczną. Wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić”, w swoich utworach łączy wiele gatunków muzycznych, takich jak hip hop, ruffneck, dancehall, soul, funk czy szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Połączenie jego charyzmy i teatralnej energii na scenie prowadzi do iście piekielnej atmosfery na koncertach. O popularności Grubsona może świadczyć ...


 

   Kabaretu Moralnego Niepokoju w Szkocji

 

Ulubieńcy publiczności, Kabaret Moralnego Niepokoju w dniach 25-27 września, wystapi w Aberdeen, Glasgow oraz Edinburgh. Organizatorem trasy jest Kabareton.co.uk.

„Jerzyk dzisiaj nie pije” to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w skład którego wchodzi znana m.in. z serialu „Złotopolscy” czy „Przyjaciółki” Magdalena Stużyńska. Spektakl (oficjalna premiera odbyła się w listopadzie 2014 roku) jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe hity jak „Palenie” – rozmowa dwóch właścicieli psów, która obiera nieoczekiwany obrót, „Odrabianie lekcji” – coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz ty ...


 

   Ani Mru-Mru wraca do Anglii i Szkocji

 

Tak jak obiecaliśmy, mamy dobre wieści - a tą dobrą wiadomością jest Skurcz! To znaczy, skurcz nie zawsze jest dobrą wiadomością, ale tym razem zdecydowanie tak, bo właśnie taki tytuł będzie miał pachnący świeżością program kabaretu Ani Mru-Mru. W dniach 15-17 maja, grupa wystapi w Aberdeen, Edynburgu i Liverpool. Organizatorem trasy jest Kabareton.co.uk.

To widowisko, z wszystkim, co w kabarecie najlepsze – atrakcyjnie dobrane tematy skeczy, niepodrabialna gra i pointy trafiające w punk, wszystko podane w charakterystycznej dla Ani Mru-Mru najlepszej jakości. Możemy się spodziewać samych nowych numerów, dużego poziomu absurdu i gry słów na najwyższym poziomie.

Ani Mru-Mru to polski kabaret z Lublina. Obecnie tworzą go Marcin W ...


 

   Warsaw Uprising premierowo na Glasgow Film Festival

 

Film „Warsaw Uprising”, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego będzie miał europejską premierę na Glasgow Film Festival. Pierwszy pokaz w Glasgow Film Theatre zaplanowany jest na 26 lutego o godz. 18.00, po którym najprawdopodobniej odbędzie się Q&A.

W spotkaniu udział weźmie Piotr C. Śliwowski, producent filmu, który może odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące produkcji. Drugi pokaz odbędzie się 27 lutego o godz. 11.00.

„Warsaw Uprising” to międzynarodowa wersja filmu „Powstanie Warszawskie”, który w Polsce obejrzało blisko 650 000 widzów. Z myślą o zagranicznym widzu i amerykańskich festiwalach filmowych powstała specjalna wersja filmu pod tytułem „Warsaw Uprising”. Do współpracy przy jej prz ...


 

   Coma na koncertach w Szkocji i Północnej Anglii

 

W lutym Coma zagra cztery koncerty w Wielkiej Brytanii.

Bilety można kupić online na stronach internetowych www.skiddle.com oraz www.ticketweb.co.uk.

Więcej informacji na stronie internetowej www.hotchpotchevents.com/home

26.02.15 Newcastle upon Tyne
O2 Academy 2
Westgate Rd, NE1 1SW
+14 / bilety: £12 przedsprzedaż, VIP £35, £16 w dniu koncertu

27.02.15 Edinburgh
The Liquid Room
9C Victoria St, EH1 2HE
+14 / bilety: £12 przedsprzedaż, VIP £35, £16 w dniu koncertu

28.02.15 Aberdeen

The Tunnels
Carnegie's Brae, AB10 1BF
+14 / bilety: £12 przedsprzedaż, VIP £35, £16 w dniu koncertu

01.03.15 Glasgow
Classic Grand
18 Ja ...


 

   Wrocławski Teatr Arka zawita do Edynburga

 

W dniach 21-23 listopada 2014 o godz. 20.00 wrocławski Teatr Arka zagra spektakl pt. "Statek szaleńców" w ramach Summerhall Festival w Edynburgu.

Summerhall to miejsce prezentacji wysokiej jakości imprez teatralnych, muzycznych oraz filmowych. Mieści się w dawnej Królewskiej Szkole Studiów Weterynaryjnych w Edynburgu.

Historyczny budynek został przetransformowany na multikulturalny ośrodek sztuki z pomieszczeniami studyjnymi i warsztatowymi. Jest miejscem otwartym na gości z Polski, o czym świadczą różne eventy prezentujące dorobek polskich zespołów artystycznych. (www.summerhall.co.uk)

Fakt, że Teatr Arka zawita do światowej stolicy teatru - Edynburga - to efekt zeszłorocznego sukcesu, jaki artyści Teatru Arka odnieśl ...


 

   Ani Mru-Mru wraca do Anglii i Szkocji

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem i apelami publiczności, Kabaret Ani Mru-Mru powraca do Wielkiej Brytanii z nowym programem, pt. „Jak się nie da, a bardzo się chce… to można!”. W dniach 20-22 czerwca 2014 zapraszamy na występy do Manchester, Edynburga i Glasgow. Organizatorem trasy jest Kabareton.co.uk.

Fantastyczna trójka z Lublina, działająca nieprzerwalnie od 1999r., to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych grup na polskiej scenie kabaretowej. Kabaret wykreował wiele kultowych postaci scenicznych, a ich skecze, takie jak: „Tofik”, „Chińska Restauracja” czy „Otwarcie Supermarketu” można uznać za kultowe.

W nowym programie kabaretu Ani Mru-Mru zaprezentowany zostanie repertuar składający się z różnorodnych skeczy. W ...


 

   Kabaret Neo-Nówka w Wielkiej Brytanii!

 

Ulubieńcy publiczności, Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Anglii i Szkocji z programem, pt. „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”. W dniach 4-6 kwietnia 2014 zapraszamy na występy do Edinburgh, Aberdeen i Leeds. Organizatorem trasy jest Kabareton.co.uk, natomiast sponsorem firma Western Union.

Kabaret Neo-Nówka to najbardziej rozpoznawalny i popularny polski kabaret młodego pokolenia. Trójka Wrocławian zaskarbiła sobie sympatię publiczność kreowaniem wyrazistych postaci, które zwykle są zwierciadłem polskiej mentalności, zalet i przywar. O skeczu „Niebo”, który stał się niewątpliwym hitem i wizytówką kabaretu Neo-Nówka, już dziś można powiedzieć, że przejdzie do historii polskiej sceny kabaretowej. Luz, inteligencja i umiejętność improwi ...


 

   Pierwsza Szkocka Giełda Rękodzieła w Glasgow

 

Pierwsza Szkocka Giełda Rękodzieła - to coś dla miłośników rzeczy oryginalnych i niepowtarzalnych.

Zapraszamy zwiedzających - dużych i małych. Mnóstwo ręcznie wykonanych przedmiotów w jednym miejscu - sztuka użytkowa, handmade, a po polsku - rękodzieło!

Oryginalne prezenty, bezpośrednio od artystów! Przyłączcie się do artystycznej rewolucji i pozwólcie nam pokazać ludzi o wyjątkowych talentach. Niniejsze wydarzenie ma na celu promowanie sztuki polskiej i polskich artystów na terenie Szkocji.

Giełda odbędzie się w sobotę i niedzielę (29-30 Marca 2014) w godzinach od 11:30 do 17:30 w Domu Polskim im. Gen. Sikorskiego w Glasgow (5 Parkgrove Terrace, G3 7SD) .

Zapraszamy również wystawców - polskich artystów w ...


 

   Polskie Filmy na GFF14

 

W ciągu ostatniej dekady Festiwal Filmowy w Glasgow stał sie jednym z ulubionych wydarzeń filmowych w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku powraca on z Festiwalem dla młodzieży od 2 do 12 lutego, Festiwalem filmów krótkometrażowych od 13-tego do 16-tego lutego oraz głównym festiwalem od 20-tego do 2-go marca.

Różnorodny program i wydarzenia specjalne, które odbywają sie w wyjątkowych miejscach w Glasgow, sprawią, że atmosfera festiwalu będzie odczuwalna we wszystkich zakamarkach miasta.
Festiwal Filmowy w Glasgow jest wydarzeniem, które przedstawia filmy z całego świata – bez uprzedzeń i granic, oferując w ten sposób cos dla każdego bez względu na wiek i zainteresowania, w cenach, które przypadną wszystkim do gustu.

Na festiwa ...


 

   Konkurs Wybitny Polak w Szkocji

 

Konsulat Generalny w Edynburgu wraz z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” oraz Pangea Scotland zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie “Wybitny Polak w Szkocji”, którego głównym celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających w Szkocji, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób odnoszących sukcesy poza granicami Polski.

Konkurs zostanie przeprowadzany w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka, Osobowość oraz „Młody Polak”.

- W kategorii Biznes kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą, które osiągnęły znaczące sukcesy i pozycję w swojej dziedzinie.

- Osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, mala ...


 

   Zaezerwuj Prom na Święta

 

Jeśli myślisz o podróży z północnej części Wielkiej Brytanii do Polski na Świeta z przerażeniem upychając ubrania i prezenty do małej walizki, to pomyśl jeszcze raz. DFDS Seaways oferuje dogodne, wieczorne połączenia promowe – możesz w pełni zrelaksować się przed wyruszeniem w podróż po Europie do Polski na Święta.

Od momentu wejścia na pokład czeka na Ciebie moc fantastycznych atrakcji, w tym wyborne jedzenie w pokładowych restauracjach oraz barach, kasyno, kino i wiele innych. Co więcej promy DFDS Seaways oferują wygodne kajuty z łaz ...


 

   Polski świąteczny networking biznesowy w Glasgow

 

Polscy przedsiębiorcy działający na terenie Wielkiej Brytanii rosną w siłę. Obok determinacji w dążeniu do realizacji celów oraz kreatywności, z jaką podchodzą do działania, ich cechą jest także umiejętność organizacji. Owocem tej ostatniej jest czwarte spotkanie biznesowe zorganizowane w tym roku, które odbędzie się 11 grudnia w Glasgow.

Organizatorami wydarzenia są Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz Polish Business Link – organizacje działające na rzecz integracji środowisk polskich przedsiębiorców w UK. Grudniowe spotkanie polskich przedsiębiorców będzie miało mniej sformalizowany charakter nieformalny, w którym przedsiębiorcy będą nogli przedstawić się nawzajem oraz wymienić wizytówkami. Podczas spotkania zostanie poruszony t ...


 

   "WAŁĘSA. Człowiek z nadziei" również w GLASGOW!

 

W Glasgow film będzie można zobaczyć od 18 października 2013. Tydzień wcześniej, 11 października odbędzie się premierowy pokaz na Wyspach podczas London Film Festival.

w rolach głównych:

LECH WAŁĘSA - ROBERT WIĘCKIEWICZ
DANUTA WAŁĘSA - AGNIESZKA GROCHOWSKA
NAWIŚLAK - ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI
MAJCHRZAK - CEZARY KOSIŃSKI
ORIANA FALLACI – MARIA ROSARIA OMAGGIO
DYREKTOR STOCZNI- MIROSŁAW BAKA
KSIĄDZ W ARŁAMOWIE – MACIEJ STUHR

I inni

twórcy:

reżyseria - Andrzej Wajda
scenariusz - Janusz Głowacki
zdjęcia - Paweł Edelman psc
producent artystyczny/ obsada - Ewa Brodzka
dźwięk - Jacek Hamela
charakteryzacja- Waldemar Pokromski, Tomasz Matra ...


 

   Spotkanie dotyczące zmian zachodzących w systemie benefitowym

 

West of Scotland Regional Equality Council (WSREC) wraz z Maryhill & Possilapark Citizens Advice Bureau zapraszają Państwa na darmowe spotkanie informacyjne dotyczące zmian zachodzących w systemie benefitowym.

Na spotkaniu będzie się można dowiedzieć o :

Bedroom Tax
Personal Independence Payment
Universal Credit

Spotkanie będzie okazją aby dowiedzieć się w jaki sposób obecna reforma może wpłynąć na obecnie pobierane benefity oraz jak przygotować sie do nadchodzących zmian.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są przesłanie maila ze swoim imieniem i numerem kontaktowym na jkieran@wsrec.co.uk

Miejsce i czas spotkania;

Środa 25 ...


 

   O.S.T.R i Hades zagrają w Edynburgu!

 

Dwóch świetnych raperów, jeden projekt. Ostry i Hades, już we wrześniu zagrają jedyny koncert w Szkocji, w ramach trasy koncertowej promującej wspólne wydawnictwo „Haos”.

Słuchaczom polskiego rapu nie trzeba specjalnie przedstawiać sylwetki Adama Ostrowskiego. Łodzianin od lat zajmuje miejsce w czołówce polskich raperów i producentów. Hades z kolei, kojarzony bardziej ze składem Hi Fi Banda, to reprezentant młodszego nieco pokolenia, choć w swoim dorobku ma już sporo osiągnięć i nagranych tracków. Wspólnie stworzyli płytę, która przez wielu uważana jest za jeden z najlepszych tegorocznych albumów, o ile nie najlepszy. Wydany w lutym krążek pt. 'Haos' z miejsca stał się bestsellerem, a koncerty tego duetu w Polsce biją rekordy popularn ...


 

   CETI - TRASA W WIELKIEJ BRYTANII

 

W październiku 2013 w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w swojej XXX letniej bogatej karierze i historii pojawi się legendarny polski wokalista Rockowy GRZEGORZ KUPCZYK ze swoim zespołem CETI.

Trasa organizowana przez promotora brytyjskiego artystów CAPTAIN TOM Ldt. obejmie kilka miast głównie na terenie Szkocji, choć nie wyłącznie . Trasa jest częścią kontaktu podpisanego przez CETI z wytwórnią FAT HIPPY RECORDS, która właśnie na październik przygotowuje nową odsłonę najnowszej płyty zespołu zespołu„ GHOST OF THE UNIVERSE BEHIND THE BLACK CURTAIN” , której brytyjska wersja pojawi się podczas trasy w ramach Tour Promotion.

Dziś wiemy , iż formacja podczas tourne odwiedzi Glasgow, Edynburg, Aberdeen , Inverness i Dundee . G ...


 

   eatr Arka na Międzynarodowym Festiwalu Fringe w Edynburgu

 

Teatr Arka będzie jedynym teatrem z Polski, który wystąpi w tegorocznej edycji festiwalu. Do tej pory w tym wielkim światowym wydarzeniu kulturalnym uczestniczyły tylko dwa teatry z Wrocławia. Teatr pokaże 12 przedstawień od 2 do 14 sierpnia.

Teatr pokaże w Edynburgu spektakl „Bal u Hawkinga”, który otrzymał w Polsce bardzo dobre recenzje. Przedstawienie skupia uwagę na postaci wybitnego naukowca Stephena Hawkinga. Jednakże proponowana przez reżyserkę - Renatę Jasińską interpretacja biografii oraz dorobku naukowego tego wybitnego człowieka jest jedynie pretekstem do szerszej dyskusji o statusie kulturowym i społecznym osób niepełnosprawnych. Teatr pokaże łącznie 12 spektakli od 2 do 14 sierpnia.

Twórcy „Balu u Hawkinga” staw ...


 

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 >>

 

 
 

 

Reklama:

 

Najbliższe koncerty:

 

Najbliższe wydarzenia:

 

Partnerzy:

Newsletter:

E-mail:
Miasto:
Nr tel.:
Kategorie:
Nowości
Oferty pracy
Smsy o wydarzeniachReklama | Współpraca | O nas | SOK | Regulamin | Admin | Information in English

© 2006-2010 GoodPoint Studio,
All Rights Reserved.